Персональна виставка Наталі Ткаченко «Дотик душі».

У галереї VashArt проходить виставка робіт художниці Наталії Ткаченко. В експозиції представлено понад 30 робіт – портрети, пейзажі, натюрморти, написані з 1989 року по теперішній час олівцями і фарбами. Особливо вражають портрети – живі, передають характер і блиск в очах. Схожість з оригіналом – майже повне, в чому переконалися присутні на відкритті виставки – тут вони могли познайомитися з тими, кого зобразила Наталя. Всім, хто вперше бачить ці роботи, важко звільнитися від шоку, коли вони дізнаються, що художниця – самоучка.

Родом Наталія з маленького села Зелений Барвінок. Батько, який теж добре малював, дуже хотів, щоб його мрію стати художником втілила дочка. Він бачив її здатності і змушував малювати кожен день хоч потроху. Збереглися зошити, де першокласниця Наташа робила свої перші малюнки.

Після 8 класу дівчинка пробувала вступити в київську дитячу художню середню школу ім. Т.Шевченка. Конкурс був 60 осіб на місце, за право навчатися змагалися випускники художніх шкіл. Але Наташа на їх фоні не губилася і не комплексувала – малювала, як могла. Звичайно, вона не пройшла відбору. На іспиті молодий викладач дивувався, як добре малює самоучка, і від чистого серця подарував Наташі коробку ленінградських акварельних фарб і два пензлика. Що означав в радянські часи такий подарунок! Ними Наташа навіть почала малювати в альбом портрети улюблених артистів, фотографії яких збирала.

Потім вона хотіла бути геологом, архітектором, але так склалося життя, що закінчила технічне училище №3 (потім воно стало ПТУ №13) і отримала далеку від світу мистецтва, цілком земну професію слюсаря-збирача. Навчання згадує із задоволенням – одногрупників, екскурсії, зайняте перше місце в конкурсі вокалістів: «Мені щастило – я завжди займалася тим, що подобалося».

Після закінчення училища Наталя вступила на вечірнє відділення Гірничого інституту і пішла працювати на електромеханічний завод. Намалювала новорічну стінгазету, і її взяли художником-виконавцем оформлювальних робіт в заводську майстерню. Довіряли оформляти стенди, транспаранти, стінгазети. Тоді ж Наташа почала писати олією, подруга навчила. Малювала з натури – портрети подружок, любила туш, олівець і акварель. Французу, який налагоджував обладнання на КМП, сподобалися Наташині роботи, і він попросив її намалювати що-небудь на пам’ять. Вона змалювала для нього новорічну листівку і в знак подяки отримала подарунок – п’ять справжніх флуоресцентних фломастерів.

Пропрацювавши вісім років оформлювачем на заводі, Наталія перейшла до військової частини, освоїла професію радіотелеграфісткі. Паралельно оформляла музей і активно брала участь у самодіяльності – співала в ансамблі «Екіпаж». Як і кожна мама-художниця, багато малювала для школи, де навчалися син і дочка. А чоловік у Наталі – до сих пір її найсуворіший критик, але вона цього навіть рада – допомагає бачити і виправляти неточності. 

Зараз у Наталії багато замовлень на портрети, які вона малює по фотографіях. Схожість вражаюча, досить подивитися на її роботи – актори Бенедикт Камбербетч, Деніел Крейг, виконавці Злата Огневич, Кузьма Скрябін – все як живі.

Художниця каже: коли пише, час летить непомітно. Олівцем малює швидко – якщо хороша фотографія, може зробити портрет за один вечір. «Іноді буває – йдеш по місту, а назустріч людина зі знайомим обличчям. У цьому обличчі я знаю кожну рисочку, я його малювала. А людина навіть і не здогадується про це », – розповідає вона.

Найбільше вона любить малювати дітей. І хоча Наталя дуже самокритична, приємно, коли картини і малюнки подобаються, коли видно, що люди задоволені, коли пишуть захоплені відгуки в соціальних мережах. «Я думаю, кожна людина може малювати, – вважає Наталія. – Мені здається, це так само природно, як читати, говорити. Але потрібно проявляти пильність і працьовитість, і все вийде. Коли малюю портрет, думаю про те, що все у цієї людини буде добре. Ніколи не сідаю за роботу в поганому настрої, засмучена і втомлена. Тому що енергія передається ». Роботи Наталії – як відображення її широкої душі. Вона оптимістка, життєлюб, ніколи не тримає ні на кого зла і заряджає всіх оточуючих своїм позитивом.

Translate »