Шлях, вистелений … гудзиками.

Шлях, вистелений … гудзиками.

  Галерея VashART продовжує збирати кошти для ремонту будівлі на вулиці Чижевського, 8, куди планує перебратися вже у вересні – власник будівлі надав його в довгострокову оренду з першочерговим правом викупу. На ремонт і покупку старої будівлі 1834 року побудови потрібні чималі кошти (господар оцінює його в 33 тисячі доларів), але художники працюють не покладаючи рук і впевнені, що у них все вийде. І ми віримо і хочемо підтримати ініціативу, тому що міська галерея, та ще в такому старовинному будинку – це новий рівень для Олександрії, де багато творчих людей. Створена художниками громадська організація “Союз творців Олександрійщини” має на меті відновити старовинну будівлю колишньої гудзикової фабрики, для того щоб там відкрився культурний центр VashART gallery, який об’єднає художників, майстрів хенд-мейд, фотографів, поетів, музикантів.   

  З метою зібрати кошти реалізуються відразу кілька проектів. Десятого серпня пройшла фотосесія “Я художник” – фотограф Тамаріко створювала для бажаючих образи в фотозоні, створеної в інтер’єрі приміщення галереї на тлі картин. Зібрані від фотосесії кошти – 1200 гривень – пішли в фонд допомоги VashART. Також галерист Ірина Кваша придумала цікавий проект “Купи гудзик – врятуй будівлю”. Всім, хто бажає допомогти зібрати гроші на ремонт старого і давно занедбаного, але красивого історичної будівлі, пропонується придбати маленьку листівку з пришитою до неї ґудзиком. Ґудзики були знайдені художниками під час суботників в підвалі будівлі на вулиці Чижевського, 8. Колись в цих приміщеннях працювала гудзикова фабрика УТОС. З черепашок річки Інгульця незрячі виробляли ґудзики, після чого люди з хорошим зором сортували їх за відтінками і відсилали на продаж або швейні підприємства. Ці гудзики проводилися до 70-х років ХХ ст. Їх можна порівняти з перлами, тільки плоским і з дірочками – чистий перламутр. Ґудзики дивом збереглися до наших днів, їх кількість обмежено – близько 50 років вони просто валялися в підвалі разом зі сміттям, серед них багато браку і відходів. Тому кількість листівок з цілими гудзиками теж обмежено. «Поспішайте купити частинку історії і зробити свій внесок у розвиток мистецтва в нашому місті», – закликають художники. Вартість листівки – 50 грн. Їх можна купити в «Кав’ярня» (пл. Соборна, 4), а також замовити за телефонами: (093) 376-35-06 (Viber, Vats app), (099) 744-07-12 або написати Ірині Кваші в соціальних мережах. Листівки вже розкуповуються в Олександрії, висилаються до Києва і Харкова. В фонд галереї передані картини Олександра Охапкіна, Ірини Кваші, Максима Кисельова, Наталії Ткаченко, Валентини Безкоровайний, Ярослава Милосердного, вишивки Лариси Яковенко, скульптури Олени Додатко та інші роботи. Вони будуть продані за високими для Олександрії цінами з розрахунком на те, що галерею підтримають заможні люди. У Кропивницького, наприклад, художня галерея розмістилася в старовинній будівлі на Пашутінській з люксовим ремонтом і знаходиться на забезпеченні у великій фірмі.

  VashART gallery дуже потрібна підтримка меценатів, оскільки роботи буде дуже багато – відшліфувати і реставрувати цегляні стіни, замінити електропроводку, системи опалення, водопостачання та каналізації, відремонтувати стелі, застелити підлогу, поставити нові вікна та двері. До вересня, звичайно, не вдасться виконати всі намічені роботи, але галерея все одно переїде на нове місце. Міський голова Степан Цапюк пообіцяв виділити з місцевого бюджету кошти на встановлення металопластикових вікон – питання буде розглянуто на вересневій сесії міськради. Кошториси ремонтних робіт поки не складали, але очевидно, що сума теж вийде чималою. Художники дуже розраховують, що на їх прохання про допомогу відгукнуться будівельні магазини та супермаркети і виділять будматеріали. Великі ресурси потрібні на проект опалення, придбання і установку котла. Побачивши стан старої будівлі, багато олександрійці скептично кажуть, що такий вантаж творчі люди не потягнуть: потрібна величезна сума грошей, занадто великий обсяг робіт. Але художники налаштовані оптимістично, дружно ходять на суботники, допомагають привести приміщення в порядок хто чим може. Обсяг робіт їх не лякає: стіни відшліфувати, зашити стелю, вікна, двері поставити, сигналізацію підключити, лінолеум на підлогу постелити – і всіх делов! Очі бояться, а руки роблять. Всі роботи виконуються самостійно, поки нікого наймати не довелося. Так, важко, але хто сказав, що буде легко? Все можна зробити, якщо є бажання і вмілі руки. Якщо вдасться провести електрику, цілком можливо, що виставка, присвячена Незалежності України, запланована на 18 вересня, відкриється вже в новому приміщенні. Підтримайте галерею, нехай в нашому місті буде створено культурний центр для всіх поціновувачів прекрасного! 

                                                                                                                       Олена Карпачова

Залишити відповідь

Вийти з меню