“У майбутнє крізь минуле” Барселона

Шостого травня в Барселоні в Сentro Aragonoes за підтримки Генерального консульства України відкрилася виставка  «У майбутнє крізь минуле».

Нагадаємо, навесні минулого року  галерея VashArt з проектом «Зірковий шлях у містецтві почінається з Vashart gallery» перемогла в конкурсі Українського культурного фонду і отримала фінансування на створення виставки «У майбутнє крізь минуле» і друк каталогів (100 примірників українською та англійською мовами) . Картини для виставки писали три переможниці конкурсу дитячого малюнка – Анастасія Яцина, Валерія Дрозд і Джульєтта Оганесянц разом з наставниками – заслуженим художником України Олександром Охапкіна, майстром петриківського розпису Ганною Душиною і засновницею галереї Іриною Квашею. 15 листопада 2018 року виставка «У майбутнє крізь минуле» була презентована в Олександрії в галереї VashArt. Це дев’ять картин розміром 1х1 м, в яких відображені елементи культурної спадщини України – традиційних українських технік: трипільської культури, Петриківського розпису і «наївного» мистецтва Марії Приймаченко.

У Барселоні виставку представила президент української асоціації «Джерело» Ольга Дзюбан, яка вручила художницям дипломи за внесок в популяризацію самобутнього українського мистецтва в світі. Перед присутніми в Сentro Aragonoes виступили оперна співачка, заслужена артистка України, засновниця музичного фестивалю «Єднання Співочих сердець» Інна Андріяш і її дочка, лауреат міжнародних пісенних конкурсів Софія Андріяш-Місько.

На виставці побували консули Туреччини, Казахстану та інших країн, а також Генеральний консул України в Барселоні Оксана Драма-рецки. Їм олександрійські майстрині вручили пам’ятні сувеніри – ручки і тарілки з петриківським розписом, книгу Тамари Аноко «Каштанова весна Олександрії». Для меценатів поїздки – живе в Іспанії мистецтвознавця родом з Олександрії Сергія Чайки і підприємця Романа Лазаренко – дівчата підготували лляні сорочки, розписані елементами картин. Самі художниці теж презентували виставку своїх робіт в унікальних авторських нарядах – стилізованих туніках з льону українського виробництва, з елементами українського образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, і розписні кросівки. Дівчата справили враження на відвідувачів виставки своїм шармом і відкритістю. Кожен гість отримав з рук художниць красиво оформлений каталог англійською та іспанською мовами.

Крім того,  провели майстер-класи з Петриківського розпису і створення ляльок-мотанок для консулів і всіх бажаючих. Гостей виставки пригощали вкусняшками, приготованими руками українок, які живуть в Іспанії – колег Ольги Дзюбан по асоціації «Джерело». Наші художниці давали інтерв’ю журналістам іспанських телекомпаній

У Сentro Aragonoes виставка олександрійських художників «У майбутнє крізь минуле» пробула до 12 травня, після чого, з ініціативи Сергія Чайки, поїде містами Іспанії. 13 травня її перевезли до курортного містечка Салоу в 80 км від Барселони. А наші художниці 11 травня повернулися додому.

Translate »