В Олександрії може з’явитися “розумний будинок”

В Олександрії може з’явитися “розумний будинок”

  В Україні стартував науково-освітній проект «Відкриваємо Україну». Як сказано на сайті організаторів – благодійного фонду «З країни в Україну», метою цього проекту-конкурсу є “створення онлайн середовища для розвитку підлітків в малих містах України, де вони придбають необхідну компетенцію і отримають можливість реалізувати командою власну ідею в своєму місті”. У ньому можуть взяти участь міста з населенням від 10 до 250 тисяч.

  Олександрійський координатор проекту Інна Кошель повідомила, що наші навчальні заклади теж підключилися до проекту і створили команди-учасниці, що складаються з 15 учнів і куратора. Їх завдання – написати соціальний розвиває проект, спрямований на поліпшення життя міста, його інфраструктури (якщо ще хтось бажає взяти участь, то реєстрація триває до 28 жовтня).

    Першими в роботу включилися учні Літа – члени секцій Олександрійського відділення МАН, які взяли в розробку художню галерею VashArt на вулиці Чижевського, 8. Минулого тижня вони оглянули будівлю і розповіли про те, що зі своїх розробок хотіли б застосувати на практиці. На їхню думку, тут можна застосувати цілий арсенал енергозберігаючих технологій. Це органічні сонячні батареї, які клеяться на вікна, теплокраска, що складається з золи, глини та акрилової фарби, яка наноситься на зовнішні стіни і зберігає тепло в приміщенні. Це конопляна штукатурка для внутрішньої обробки, яка теж зберігає тепло, оберігає від вогкості, а також знищує шкідливі мікроорганізми. Також в планах – застосування дзеркал для рівномірного обігріву кімнат і труб-світлодіодів для освітлення.

  Модератор проекту і керівник секції МАН Світлана Пісковий розповіла, що існує попередня домовленість з обласною владою про фінансування цих розробок. Якщо це трапиться, то ідеї її учнів не тільки отримають матеріальну підтримку, а й зможуть втілитися в конкретному проекті.

                                                                                                                              Г. Сергєєв                 

http://ot.kr.ua/v-aleksandrii-mozhet-poyavitsya-umnyj-dom.html

Залишити відповідь

Вийти з меню