Виставка «Петриківка – душа України» Анни Душиної.

Виставка «Петриківка – душа України» Анни Душиної.

  Мені самій цікаво, чи цікава “Петриківка” людям – Анна Душина.
  Сьогодні, 14 січня, в “кав’ярні” на площі Соборній відкрилася персональна виставка Ганни Душин “Петриківка – душа України”.
  Дівчину прийшли привітати друзі та шанувальники мистецтва. Художниці дарували квіти і хвалили за роботи. В експозиції представлені полотна з розписом, тарілки і магніти. Є скринька і барний стілець в петриківськім стилі.
  На питання, які роботи найулюбленіші, Аня назвала шкатулку і стілець, їх вона виготовила останніми. “Як у журналістів, найулюбленіша – остання стаття?” – питаю у дівчини. – “Так”, – сміється вона.
  – Петриківський розпис цікава обивателю, простій людині?
  – Мені самій цікаво, чи цікава “Петриківка” людям. Нещодавно, в 2013 році, її включили до Списку спадщини людства ЮНЕСКО.
  – А з точки зору обивателя? Вона користується попитом, наприклад, для прикраси офісів або квартир?
  – Для прикраси домашнього інтер’єру використовується. У Дніпрі є ціла алея художників, що працюють в цьому жанрі, і є попит.
  
 27-річна александрійка закінчила Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара за спеціальністю художник монументального мистецтва. Захопилася “Петриківка” під час навчання. Захистила дипломну роботу з Петриківського розпису. Зараз знаходиться в декретній відпустці і малює собі і іншим в задоволення. 
 
  Виставка проходить по 31 січня включно, вхід вільний. Роботи можна купити. Магніт коштує 20 гривень, полотно з розписом – 400-500 гривень, а найдорожчий експонат – барний стілець – 1,5 тисячі. 

Залишити відповідь

Вийти з меню